SZOK! STROJE KĄPIELOWE Z PLASTIKOWYCH BUTELEK W MODZIE

Intrygująca nowość tego lata: strój kąpielowy z plastikowych butelek. W modzie "zrównoważona moda". Dowiedz się, co to jest, dlaczego jest aktualne i dlaczego warto kupić strój kąpielowy z plastikowych butelek.

STRÓJ KĄPIELOWY Z PLASTIKOWEJ BUTELKI

Będziesz zaskoczona, ale tego lata modny strój kąpielowy nie jest ekskluzywnym pomysłem na projekt, nie jest rzadkim kolorem, a nawet nie jest dramatycznym dekoltem. Kiedy Internet zapewnia Cię, że masywny top, maksymalne zapięcie, kwiaty i asymetria są w modzie, to nie jest to cała prawda. Najmodniejszym strojem kąpielowym 2021 jest kostium plażowy wykonany ze zużytych butelek plastikowych. Jednak wszystko jest w porządku.

TREND 2021: ZRÓWNOWAŻONA MODA

Czy słyszałeś hasło - zrównoważona produkcja? Nie bądźcie zaskoczeni, głównym trendem mody w 2021 roku jest moda zrównoważona. Co to znaczy? Oznacza to ubrania i buty wykonane z minimalną szkodą dla środowiska, na przykład z przetworzonych plastikowych butelek.

Wystarczy sobie wyobrazić, że według Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP), ponad 8 milionów ton plastiku trafia co roku do oceanów, powodując nieodwracalne szkody w ekosystemach morskich. Dążąc do zmniejszenia ilości odpadów, zdecydowano, że zużyte materiały, w tym tworzywa sztuczne, nie powinny być wyrzucane, lecz poddawane recyklingowi. Zużyte butelki otrzymują drugie życie, odciążając tym samym światowe oceany i chroniąc środowisko.

Plastikowe butelki są przetwarzane na poliester, który jest tak samo dobry jak poliester pierwotny, ale zużywa mniej energii, emituje mniej CO2 do atmosfery i zużywa mniej surowców. Oznacza to, że planeta może dużo oddychać.

Zrównoważona moda i idea odpowiedzialnej produkcji od lat kultywowane są przez naszego ukochanego Petera Hahna. W sklepie internetowym Peterhahn de znajdziesz wyjątkowe przedmioty wykonane z materiałów organicznych i pochodzących z recyklingu. Pisaliśmy już o modnej monachijskiej marce Elements CLEMENTE i stylowych sukienkach wykonanych ze starych sieci rybackich.

Teraz do odpowiedzialnego Petera Hahna dołącza ekstrawagancki katalog Madeleine. Zrównoważona moda w Madeleine to nowe ekstrawaganckie stroje plażowe wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Zamknięty kostium kąpielowy z efektownym wzorem jest wykonany z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu.

ZRÓWNOWAŻONA MODA W NADMORSKIM KURORCIE

Katalog Madeleine wprowadza nową modę plażową. 2 kostiumy kąpielowe i sukienka wykonane są z innowacyjnego poliestru i poliamidu. Ze względu na swoją trwałość, wodoodporność i szybkie schnięcie, materiały te są idealne do produkcji strojów kąpielowych. Przetworzony poliester Madeleine jest zrobiony z... plastikowych butelek. Materiał jest nieszkodliwy, wygodny i przyjemny w dotyku. Bikini w modnym stylu retro wykonane z przetworzonego plastiku.

ZRÓWNOWAŻONA MODA OSZCZĘDZA TWÓJ BUDŻET.

Kupując strój kąpielowy, zwróć uwagę na sposób jego pielęgnacji. Możesz nosić swój strój kąpielowy i plażowy przez dziesięć lat! Aby mieć pewność, że rzecz przetrwa długo, a Ty będziesz cieszyć się jej jakością i wyglądem, zwróć uwagę na kilka prostych zaleceń:

  • Po każdej kąpieli w morzu lub w basenie należy umyć strój kąpielowy ręcznie przy użyciu delikatnego szamponu.
  • Po każdym czwartym użyciu należy wyprać strój w pralce w delikatnym cyklu.
  • Nie susz stroju kąpielowego na wieszaku na ręczniki lub na słońcu; lepiej połóż go na płaskiej powierzchni na ręczniku lub suszarce. Pozwoli to zachować kolor i kształt.
  • Zanim woda spłynie ze stroju kąpielowego, nie wieszaj go na lince - ciężar wody może zdeformować materiał. 
  • Do następnego sezonu plażowego, lepiej jest przechowywać kostium w opakowaniu próżniowym lub w torbie materiałowej z odpowiednią cyrkulacją powietrza, oczywiście czysty i w pełni wysuszony.